Europakraft JOBS Recrutare si Solutii Business

Inginer Proiectant Instalatii Electrice (m/f)

Halle, Germania

Venit NEGOCIABIL

Tip contract FULL TIME

Durata contract NEDETERMINATA

Mai multe detalii

Te interesează acest job?
Completează formularul pentru a aplica

1. Aveti cunostinte de limba germana la nivel conversational?

2. Ce perioada aveti experienta in domeniul electrotehnic?

3. Ati mai lucrat ca manager de proiect?

Încarcă CV-ul tău (optional)

Scrie-ne scurt, despre tine (optional)

   Clientul nostru, o companie recunoscuta national specializata in domeniul instalatiilor electrice si automatizari, cu activitati raspandite national in toata germania recruteaza personal.

   Aplicati cu CV-ul personal completand formularul de mai sus sau la adresa de email info@europakraft.ro.

Beneficii

  • venituri avantajoase si negociabile in functie de experienta candidatului
  • sporuri pentru munca Duminica, sporuri de noapte, sporuri pentru lucrul de sarbatori, sporuri pentru plata cazarii, bonusuri pentru performante;
  • remuneratie pentru concediul de odihna, remuneratie pentru craciun
  • contract, angajare si asigurare pe teritoriul Germaniei;
  • se acorda ajutor pentru inregistrarea in Germania la clasa 3 de impozitare;
  • se acorda ajutor pentru obtinerea alocatiei pentru copii.

Responsabilitati

  • planificare de proiecte si instalatii electrotehnice pentru curent de inalta si joasa tensiune
  • intocmirea planurilor de achizitii, montaj si a proiectelor de executie cu siguranta la revizie
  • intocmire a calculelor privind scurtcircuitele si lumina
  • monitorizarea proiectelor, controlarea costurilor si managementul calitatii

Cerinte

  • studii absolvite in domeniul electrotehnic sau similar
  • cunostinte de limba germana la nivel conversational
  • experienta practica in domeniile de planning, administrare proiecte, coordonare costuri si monitorizare tehnica
  • cunoasterea directivelor HOAI, VOB, DIN 276
  • experienta in planificarea instalatiilor de curent la inalta si joasa tensiune

     Inainte de angajare se va tine un interviu in limba Germana cu angajatorul in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului.

Aplica acum