Europakraft JOBS Recrutare si Solutii Business

Ingrijitoare (m/f)

Sud, Germania

Venit NEGOCIABIL

Tip contract FULL TIME

Durata contract NEDETERMINATA

Mai multe detalii

Te interesează acest job?
Completează formularul pentru a aplica

1. Vorbești limba germană la nivel conversațional?

2. Ai mașină pentru deplasarea în Germania?

Încarcă CV-ul tău (optional)

Scrie-ne scurt, despre tine (optional)

Beneficii

  • salarizare de bază de la €1600,00 Net; € 1000,00 primă de loialitate în cazul recunoașterii legale a diplomei de îngrijitor în Germania
  • cazare, masă și transport plătite de către angajator
  • sporuri pentru ore suplimentare, schimburi, duminică, zile de sărbătoare
  • angajare si asigurare pe teritoriul Germaniei;
  • se acorda ajutor pentru inregistrarea in Germania la clasa 3 de impozitare;
  • se acorda ajutor pentru obtinerea alocatiei pentru copii.

Responsabilitati

  • îngrijire generală a clienților sau pacienților;
  • prezentarea la locul de munca punctual;
  • documentarea modului de îngrijire și colaborarea cu personalul medical;
  • participarea la deplasări în cadrul măsurilor de mobilizare terapeutice.

Cerinte

  • pregătire profesională de 1 an, finalizată ca îngrijitor persoane;
  • siguranță, empatie în comportamentul cu oamenii;
  • CV in limba germana prezinta un avantaj;
  • cunostinte de nivel A2 ale limbii germane;
  • disponibilitate pentru deplasare la nivel național în Germania.

   Inainte de angajare se tine un interviu in limba Germana cu angajatorul in care se verifica cunostintele conversationale ale candidaților.

Aplica acum