Europakraft JOBS Recrutare si Solutii Business

Sofer 40T Germania (m/f)

Emerkringen,

Venit NEGOCIABIL

Tip contract FULL TIME

Durata contract NEDETERMINATA

Mai multe detalii

Te interesează acest job?
Completează formularul pentru a aplica

Încarcă CV-ul tău (optional)

Scrie-ne scurt, despre tine (optional)

  Clientul nostru, o societate de transport mărfuri este în căutare de persoane cu experiență și cunoștințe de limba germană pentru angajare pe termen nedeterminat.

Va asteptăm aplicarea la adresa de email info@europakraft.ro, tel 0770 458 195 sau aplicați rapid prin completarea formularului de mai sus.

Beneficii

  • salarizare peste medie, de la € 2000 Net, in functie de experienta si ore suplimentare
  • sporuri pentru munca Duminica, sporuri de noapte, sporuri pentru lucrul de sarbatori, sporuri pentru plata cazarii;
  • contract, angajare si asigurare pe teritoriul Germaniei;
  • se acorda ajutor pentru inregistrarea in Germania la clasa 3 de impozitare;
  • se acorda ajutor pentru obtinerea alocatiei pentru copii;
  • angajatorul pune la dispoziție cazare pentru angajat.

Responsabilitati

  • Conducerea unui autocamion de 40T în siguranță
  • Încărcarea și descărcarea autocamionului cu liză electrică

Cerinte

  • minim 1 an experiență în domeniul transporturilor
  • cunostințe de nivel A1 - A2 ale limbii germane

Detalii suplimentare

  • Clientul nostru caută șoferi profesioniști pe două tipuri de autovehicule:
  • 1. Camion cu prelată 40T - curse naționale cu cel puțin 1 zi sau 1 weekend la cazare, transport mărfuri alimentare și nealimentare; 40% încărcare, descărcare de mărfuri cu liza electrică
  • 2. Camion transport tip siloz - curse locale în aria de apropiere a localității Emerkringen; pentru acest post este necesar ca șoferul să aibă experiență cu schimătoare de viteză manuale.

   Înainte de angajare se va ține un interviu in limba Germana cu angajatorul în care se probează cunostințele lingvistice ale candidatului. Datorită faptului că este vorba despre angajare directă , nu se pot accepta candidați fără cunostințe de conversare în limba Germana.

Aplica acum