Europakraft JOBS Recrutare si Solutii Business

Specialist montator piese metalice (m/f)

Rheda-Wiedenbrück, Germania

Venit NEGOCIABIL

Tip contract FULL TIME

Durata contract NEDETERMINATA

Mai multe detalii

Te interesează acest job?
Completează formularul pentru a aplica

Încarcă CV-ul tău (optional)

Scrie-ne scurt, despre tine (optional)

Clientul nostru, o societate renumită în domeniul de servicii și leasing de personal în industrie și manufactură este în căutare de persoane cu experiență și cunoștințe de limba germană pentru angajare pe termen nedeterminat in Republica Federala Germania.

Va asteptam aplicarea la adresa de email info@europakraft.ro sau aplicați rapid prin completarea formularului de mai sus.

Beneficii

  • venit lunar de la EUR 2600 Brutto
  • sporuri pentru munca Duminica, sporuri de noapte, sporuri pentru lucrul de sarbatori, sporuri pentru plata cazarii
  • contract, angajare si asigurare pe teritoriul Germaniei pe termen nedeterminat
  • loc de muncă stabil cu posibilitate de muncă în cadrul aceleiași companii pe termen lung
  • se acorda ajutor pentru inregistrarea in Germania la clasa 3 de impozitare
  • se acorda ajutor pentru obtinerea alocatiei pentru copii
  • cazarea se pergătește de către angajator în regim de pensiune / hotel / casă de vacanță și se plătește din diurnă

Responsabilitati

  • construcția de piese noi și montarea acestora
  • montarea pieselor prefabricate și accesorii pe structuri metalice fixe și mobile
  • lucrări de întreținere și reparații a structurilor
  • activități în construcția și montarea de utilaje și autovehicule de mare tonaj

Cerinte

  • minim 1 an experiență în domeniul de activitate
  • cunostințe de nivel A2 - B1 ale limbii germane
  • flexibilitate și seriozitate
  • deținerea unui automobil propriu pentru deplasare prezină un avantaj.

   Înainte de angajare se va ține un interviu in limba Germana cu angajatorul în care se probează cunostințele lingvistice ale candidatului. Datorită faptului că este vorba despre angajare directă, în Germania, nu se pot accepta candidați fără cunostințe minime de conversare în limba germana.

Aplica acum