Europakraft JOBS Recrutare si Solutii Business

Sofer Autobuz Germania (m/f)

Bayern, Germania

Venit NEGOCIABIL

Tip contract FULL TIME

Durata contract NEDETERMINATA

Mai multe detalii

Te interesează acest job?
Completează formularul pentru a aplica

1. Dispuneti de masina personala pentru deplasare la locul de munca?

2. Sunteti cunoscator al limbii germane la nivel conversational?

3. Pentru ce perioada doriti sa lucrati in strainatate?

Încarcă CV-ul tău (optional)

Scrie-ne scurt, despre tine (optional)

Beneficii

  • de la 1800 Euro Net / luna la 164 ore lucrate, (in functie de angajator si zona disponibila, de la 2400 la 2900 BRUTTO);
  • Sporuri pentru munca Duminica, sporuri de noapte, sporuri pentru lucrul de sarbatori, sporuri pentru plata cazarii;
  • 12 Euro diurna zilnica;
  • angajare si asigurare pe teritoriul Germaniei;
  • se acorda ajutor pentru inregistrarea in Germania la clasa 3 de impozitare;
  • se acorda ajutor pentru obtinerea alocatiei pentru copii.

Responsabilitati

  • conducerea autovehiculului in confort si siguranta optima;
  • prezentarea la locul de munca punctual;
  • vanzarea de bilete si abonamente in statiile de autobuz (dupa caz);
  • mentinerea curateniei si ingrijirea autobuzului personal (dupa caz).

Cerinte

  • atestat transport persoane;
  • minim 1 an experienta;
  • CV in limba germana prezinta un avantaj;
  • cunostinte de nivel A2 ale limbii germane;
  • disponibilitate plecare cu masina personala prezinta un avantaj.

Cazarea

  • regim Hotel, Pensiune, Casa de vacanta;
  • se acorda ajutor pentru gasirea unei locuinte pentru dumneavoastra pentru a sta cu familia sau colegii de lucru;
  • se retrage din venit la sfarsitul lunii.
   Inainte de angajare se tine un interviu in limba Germana cu angajatorul in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului. Datorita faptului ca este vorba despre rute interne nu se pot accepta candidati fara cunostinte de limba Germana.

Aplica acum