Europakraft JOBS Recrutare si Solutii Business

Instalator Instalatii Electrice (m/f)

Halle, Germania

Venit NEGOCIABIL

Tip contract FULL TIME

Durata contract NEDETERMINATA

Mai multe detalii

Te interesează acest job?
Completează formularul pentru a aplica

1. Aveti cunostinte de limba germana la nivel conversational?

2. Ce perioada aveti experienta in domeniul electrotehnic?

3. Ati fi interesat de varianta 8 saptamani in Germania, 2 saptamani concediu sau permanent?

Încarcă CV-ul tău (optional)

Scrie-ne scurt, despre tine (optional)

   Clientul nostru, o companie recunoscuta national specializata in domeniul instalatiilor electrice si automatizari, cu activitati raspandite national in toata Germania este in cautare de personal.

   Aplicati cu CV-ul personal completand formularul de mai sus sau la adresa de email info@europakraft.ro.

Beneficii

  • venituri avantajoase si negociabile in functie de experienta candidatului
  • sporuri pentru munca Duminica, sporuri de noapte, sporuri pentru lucrul de sarbatori, sporuri pentru plata cazarii, bonusuri pentru performante
  • remuneratie pentru concediul de odihna, remuneratie pentru craciun
  • contract, angajare si asigurare pe teritoriul Germaniei
  • se acorda ajutor pentru inregistrarea in Germania la clasa 3 de impozitare
  • se acorda ajutor pentru obtinerea alocatiei pentru copii.

Responsabilitati

  • executie independenta a comenzilor de lucru in domeniul instalatiilor electrice
  • racordare aparate si corpuri de iluminat, cablarea si intretinerea panourilor de distributie, a dispozitivelor de comutare si distributie, lucrari de montare cabluri
  • protocolarea de testare si masurare pentru instalatiile si aparatele electrice
  • activitati de montaj pe tot teritoriul germaniei

Cerinte

  • studii absolvite in domeniul electrotehnic sau similar
  • experienta in domeniu prezinta avantaj
  • cunoasterea limbii germane la nivel conversational
  • carnet de conducere, categoria B

   Inainte de angajare se va tine un interviu in limba Germana cu angajatorul in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului.

Aplica acum